Všetci si prajeme vypadať mlado a sebavedome. Ako starneme, študujeme kriticky svoj obraz v zrkadle a porovnáveme ho s našim vzhľadom v uplynulých rokoch. Mladá tvár má zreteľné kontúry. S pribúdajúcim vekom však pleť stáca svoju prirodzenú pružnosť a hydratáciu Pôvodné jasné kontúry sa vytrácajú.

Chcete mať kontrolu nad svojim vekom?
Objednajte sa na konzultáciu do našej ambulancie a my vám poradíme ako na to.

Mezoterapia – Vital injector2™

Ak je pleť v ktoromkoľvek veku dehydratovaná, matná a bez lesku, pôsobí staršie. To, čo potrebuje, je výživa a hydratácia zvnútra.

Mezoterapia je aplikácia nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej (prípadne v kombinácii s vitamínmi, rastovými faktormi, stopovými prvkami) pomocou veľmi tenkej ihly do vrchnej časti kože početnými jemnými vpichmi. Najčastejšie ošetrované lokality sú tvár, krk, dekolt ale aj chrbty rúk.

Tvorí základ pre všetky estetické a omladzujúce zákroky a procedúry.

Je určená každému bez ohľadu na vek, pre zrelú pleť je priam nevyhnutná.

Mezoterapia je aj dôležitou súčasťou liečby alopécií – vypadávania vlasov.

Hydrolift a mezolift (skinbooster):

K mezoterapeutickým metódam patrí aj tzv. hydrolift a alebo mezolift, ktoré sú vhodnejšie pri obzvlášť dehydratovanej a zrelej pleti. Pri tejto metóde sa aplikuje roztok s vyššími koncentráciami kyseliny hyalurovovej.

 

Mezoterapia pomocou prístroja VITAL INJECTOR 2 je najefektívnejší spôsob aplikácie.

 • Precízne podanie dávky

Vital Injector 2 má najpresnejší spôsob dávkovania vopred určeného množstva aktívnej zložky do pokožky. Má päť alebo deväť mezoterapeutických ihiel, ktoré pri stlačení spúšte dávkovacej pištole dávkujú rovnaké množstvo liečiva v rovnakom čase a v rovnakom množstve. Účinná látka sa podáva veľmi šetrne, s objemom 1 až 6 µl na ihlu (t. j. v jednom bode) na jeden výstrel, čo znamená, že 1 ml účinnej látky je možné dodať do pokožky celkovo 165 až 1000 bodov. Ďalšou výhodou presného dávkovania je, že minimalizuje stratu materiálu, pretože umožňuje oveľa presnejšiu kontrolu podávanej dávky ako voľnou rukou.

 • Menej bolesti, viac istoty aj v citlivých oblastiach

Vital Injector 2 má vstavanú vákuovú funkciu, ktorá pod tlakom vtiahne pokožku s nastaviteľnou intenzitou tesne pred prienikom ihiel do pokožky. To umožní pracovať v tých najcitlivejších oblastiach bez toho, aby sme sa museli obávať poškodenia hlbších vrstiev a spôsobenia väčšej bolesti alebo krvácania.

Ošetrenie je takmer bezbolestné a bolesť sa naviac minimalizuje použitím anestetického krému pred ošetrením.

Po ošetrení je pokožka ošetrovanej oblasti začervenaná, avšak už na druhý deň je možné použiť make-up.

Ošetrenie je možné podstúpiť počas celého roka. Odporúčame ošetrenie absolvovať po zime a po lete kedy je pleť najviac presušená, dehydrovaná, matná.

Ideálne je absolvovať 3 zákroky v krátkom časovom rozostupe (2-3 týždne) po sebe a následne udržovacia terapia raz za pol roka.

 

 

Vlasová diagnostika a liečba
TrichoLAB™ TrichoTest™

Komplexná diagnostika a liečba vlasov a vlasovej pokožky

Dedičnosť, Hormonálne zmeny, zvýšená hladina testosterónu, problémy s krvným obehom, stres, zápaly nedostatok vitamínov.... Toto všetko sú možné príčiny zvýšeného vypadávania vlasov.

Problémy spojené so stratou vlasov sú spojené s obtiažnou diagnostikou pre multifaktoriálne príčiny a súvislosti s mnohými ochoreniami. Základom úspešnej liečby je správna diagnostika, kde sa nezaobídeme bez dôkladnej anamnézy, krvných testov, trichoskopického vyšetrenia a genetického vyšetrenia.

Liečba obvykle obtiažna, vyžaduje dlhšie obdobie, spoluprácu pacienta a môže byť finančne náročná.

Ako postupujeme?

Pri prvej návšteve vykonáme potrebné laboratórne vyšetrenia, vstupnú anamnézu vo forme štandardizovaného dotazníka, videodermoskopické trichoskopické vyšetrenie – prostredníctvom TrichoLAB™, objednanie na konzultáciu s lekárom, počas ktorej budú vyhodnotené všetky vykonané vyšetrenia a navrhnutý liečebný plán.

TrichoLAB™

je vlasové laboratórium predstavujúce svetového lídra v oblasti analýzy vlasov a pokožky hlavy pomocou trichoskopie.

Pomocou zobrazovacej technológie FotoFinder posúva diagnostika, hodnotenie a konzultácie porúch vlasov a pokožky hlavy na úplne novú úroveň z hľadiska presnosti a pohodlia.

TrichoLAB™ využíva bezbolestnú neinvazívnu metódu digitálnej trichoskopie (mikroskopické hodnotenie vlasov a vlasovej pokožky), založenej na videodermoskopii, ktorá nahrádza zdĺhavé manuálne meranie, vytvorením série videodermoskopických snímkov pokožky hlavy. Zároveň využíva výhody automatickej počítačovej analýzy obrazu a služby druhého názoru od odborníkov z oblasti diagnostiky ochorení vlasov.

Výsledkom tejto analýzy je sofistikovaná trichoskopická správa s kľúčovými parametrami, ktoré sú základom profesionálnej vlasovej konzultácie.

TrichoLAB™ ponúka neinvazívne, spoľahlivé a rýchle riešenie!

TrichoTest™ - personalizovaná liečba vypadávania vlasov

Je genetické vyšetrenie, ktoré spája znalosti o DNA, individuálnu pripravu liečivých prípravkov a liečbu vypadávania vlasov.

Ľudský genóm obsahuje približne 20-25000 génov z toho 13 génov priamo súvisí s vypadávaním vlasov.

Umožňuje výber najúčinnejšej liečivej látky a jej vhodné dávkovanie pre liečbu alopécie.

Šetrí čas a náklady, ktoré by pacient investoval do neúspešnej liečby.

Výrazne zvyšuje účinnosť liečby voľbou vhodnej účinnej látky na mieru každému pacientovi.

Test je bezbolestný, spoľahlivý a stačí ho vykonať raz za život!

 

Chemický peeling

Chemický peeling:

Máte mastnú, drsnú pokožku s rozšírenými pórmi a sklonom k tvorbe akné alebo pigmentové škvrny na tvári? Trápia Vás jemné vrásky, jazvičky a matná pleť? Potom je chemický peeling metóda pre vás ako ušitá. Stačí sa dostaviť na zákrok, pri ktorom je lekárom na kožu aplikovaný kyselinový roztok (LHA, TCA) so žiadanou koncentráciou na tvár, event. aj dekolt, chrbát, chrbty rúk. Po cca. 3 dňoch dôjde k olúpaniu vrchnej vrstvy pokožky. Zákrok sa robí jeden krát za 2 týždne, 3-6 krát po sebe v neslnečnom období.

Aplikácia botulotoxínu

Aplikácia botulotoxínu:

V dnešnej dobe snáď už nie je žena, ktorá by nepočula o „vyhladzovaní“ vrások botulotoxínom. Čo to vlastne ten botulotoxín je? Je to látka, ktorej sa máme obávať ako by nám mohol napovedať jej názov? Odpoveď je jednoduchá – nie! Jedná sa síce o toxín (produkt baktérie Clostridium botulinum), ktorý, ale pri nami aplikovaných množstvách nemá v žiadnom prípade toxický účinok na ľudský organizmus a pri správnej aplikácii spôsobí dočasnú paralýzu (znehybnenie) mimických svalov tváre, zodpovedných za tvorbu vrások. Efekt terapie sa začne rozvíjať po cca. 48 - 72 hodinách po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní. Dĺžka trvania účinku je individuálna, po prvej aplikácii približne 3 mesiace. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje až na 9 a viac mesiacov.

Ak patríte medzi tých, ktorí doteraz ešte nesiahli po žiadnej z metód anti-agingu práve z obavy o neprirodzenú zmenu Vášho vzhľadu alebo obavy, že si Vaše okolie „niečo všimne“ môžete ostať pokojní lebo táto metóda okrem toho, že obmedzíte tvorbu vrások a tým budete vyzerať mladšie spokojnejšie a uvoľnenejšie na sebe nespozorujete žiadnu zmenu ani Vy sami.

A kedy začať? Častokrát sa stretávame s názorom ja to nepotrebujem ja na to ešte nemám vek. Ale tak ako vo veľa oblastiach aj tu platí, že drobné zmeny vyžadujú drobné korekcie a na hlboké, trvalé vrásky je bohužiaľ už samotný botulotoxin krátky, preto doporučujeme začať s aplikáciou v dobe kedy sa začnú objavovať prvé vrásky na vyhladenie ktorých nestačí ani nočný spánok, to znamená bežne už okolo 30 roku života.

Aplikácia výplní kyselinou hyaluronovou

Aplikácia výplní kyselinou hyaluronovou:

Charakteristika:
Kyselina hyaluronová sa dnes považuje za zlatý štandard v korekcii vrások. Zjemňuje vrásky, rozjasňuje výraz, dopĺňa stratený objem a dotvára krivky. Kyselina hyaluronová je látka telu vlastná, vyskytujúca sa vo všetkých tkanivách živých organizmov. Dodáva objem nielen koži, ale aj tvar očiam, či elasticitu kĺbom. Svojou schopnosťou viazať vodu dokáže opäť vytvoriť stratený objem starnúcej kože.
Čo rieši:
Aplikácia výplňového implantátu nielenže zastaví progresiu vrások, ale dokáže vrátiť čas i o niekoľko rokov. Zregeneruje postihnutú oblasť, rehydratuje podkožie a nastimuluje obnovu kolagénu. Dopĺňa stratený objem, vypĺňa nerovnosti, hydratuje a stimuluje. Výplňami kyselinou hyaluronovou sa riešia izolované vrásky – najčastejšie nosovoústne vrásky, vrásky líc, okolia očí, vrásky medziobočia, krku i čela, mnohokrát v synergickom pôsobení s aplikovaným botulotoxínom. Používa sa aj na zväčšenie pier, zvýraznenie brady čí lícnych kostí.
Aplikácia:
Technika aplikácie výplňových materiálov patrí k minimálne invazívnym chirurgickým metódam, pri ktorých sa aplikovaná látka aplikuje do kože vpichom jemnej ihly či kanyly. Zákrok sa realizuje ambulantne. Pred zákrokom sa podľa potreby, aplikuje krém na znecitlivenie.
Nežiadúce účinky:
Krátko po výkone sa môže objaviť začervenanie, opuch, modrina, mierna bolestivosť, či svrbenie ošetreného miesta. Sú to bežné poinjekčné príznaky, ktoré miznú zvyčajne do 48 hodín. Dĺžka výsledného efektu sa pohybuje od 6 do 12 mesiacov podľa aplikovaného produktu a miesta aplikácie.

Kontraindikácie:

 • Gravidita
 • Aktívny zápal v mieste aplikácie
 • Akútny herpes simplex
 • Precitlivenosť na účinnú látku
Radiesse

Radiesse:

Kolagén je hlavným stavebným kameňom našej pleti - robí ju pevnou a jemnou. Produkcie kolagénu sa však s pribúdajúcim vekom spomaľuje, čím sa pleť zoslabuje a stráca objem a pružnosť.. A tak sa začnú objavovať vrásky, tvárové kontúry vädnú.
RADIESSE® je tzv. KOLAGENOVÝ STIMULÁTOR.
Vysoko kvalitné zložky prípravku Radiesse® stimulujú produkciu nášho vlastného kolagénu. Vďaka tomuto posiľňujúcemu účinku Radiesse® získáva naša pleť opäť svoju pevnosť a elasticitu a naša prirodzená krása znovu ožíva.
RADIESSE® - LIFTINGOVÁ VÝPLŇ Radiesse®
možno úspešne aplikovať do hlbokých vrások k ich redukcii a spevneniu kontúr tváre. Aplikuje sa kanylou alebo ihlou. Výborný je na spevnenie kože tváre, rejuvenizáciu rúk.

Mezonite

Mezonite:

V súčasnosti patria k najžiadanejším ošetreniam v oblasti nechirurgického liftingu tváre nazývanom aj Thread Lift, Prime Lift či mezoniťový lifting. Ide o jednu z najlepších mini-invazívnych estetických techník k zdvihnutiu a spevneniu ochabnutej kože pomocou biovstrebateľných nití. Okrem liftingového efektu sa ňou zameriavame aj na modelovanie tváre a vypnutie jednotlivých vrások.
Táto metóda je určená pre tie z vás, ktoré túžia „vyliftovať“ poklesnuté obočie, či ovisnuté kontúry tváre a podbradku, pre tie ktoré majú vrásky na krku a dekolte, a tie ktoré odmietajú chirurgický facelift a vnímajú jeho potrebu.Nepopierateľnou výhodou je možnosť kombinovať tento zákrok s ďalšími anti-aging metódami (botulotoxín, výplne, laser, chemický peeling, klasický lifting atď.).

Aký je priebeh procedúry?
Pred ošetrením nanesieme na požadovanú lokalitu anestetický krém s lidocainom, ktorý prekrývame fóliou pre lepší prienik do kože. Následne dezinfikujeme povrch pokožky. Do kože a podkožia sa potom pomocou ihiel alebo dutých kanýl zavádzajú nite rôznych dĺžok (12 až 90 mm), tvarov aj množstva. Bolestivosť pri zákroku je minimálna.

Okolo nití, ktoré v tkanive pôsobia ako cudzie teleso, začnú vznikať tkanivové reakcie, ktoré zaisťujú výsledný efekt: novotvorbu ciev, väziva a kolagénu. Flexibilné mezonite za 6 až 8 mesiacov úplne rozložia (proces tzv. hydrolýzy), telo ich samo odbúra a nakoniec sa rovnomerne vstrebú, pričom zanechávajú kolagénnovú kostru slúžiacu ako opora pleti. Tým dochádza k doplneniu strateného objemu, zlepšeniu kvality pokožky, vyplneniu vrások, spevneniu tkaniva a konečnému liftingu pleti. Tieto žiadúce efekty pretrvávajú i v ďalších mesiacoch, keď sú už nite vstrebané. Výsledky sú viditeľné okamžite, k ďaľšiemu zlepšniu dochádza o niekoľko mesiacov po ošetrení a celkový benefit ošetrenia je 2-5 rokov.

Oblasti ošetrenia:

 • Tvár – lifting ochabnutých častí
 • Čelo – lifting obočia
 • Ochabnutý podbradok
 • Okolie očí – zjemnenie vrások
 • Krk – lifting a spevnenie kože
 • Ramená /triceps/ – lifting ovisnutých partií
 • Brucho, boky, zadok – spevnenie
 • Kolená – spevnenie kože

Nežiadúce účinky:
Po ošetrení sa môžu vytvoriť mierne opuchy, krvné zrazeniny, ľahká asymetria v tvári, prípadne býva pociťovaná citlivosť a pichanie po ošetrení. Niekedy môžu nite v pokožke presvitať a môžeme ich dokonca aj fyzicky nahmatať. Všetky tieto prejavy sú však prechodného charakteru a v priebehu niekoľkých dní po ošetrení postupne kompletne vymiznú. Po ošetrení odporučujeme oblasť ošetrenia chladiť a nevystavovať sa slnečnému žiareniu. Make-up je možné aplikovať ihneď po ošetrení.

Prvé 2 týždne po ošetrení sa odporúča obmedziť výraznú mimiku a pohyby (prežúvanie tuhých a veľkých kúskov jedál), obmedziť prekrvenie v tvári (predkláňanie sa, zdvíhanie ťažkých vecí, športové aktivity).

Pri kanylových 3D nitiach po liftingu odporučujeme tvár a podbradok fixovať – bandáže alebo špeciálne návleky 1-2 týždne. Prvý mesiac po ošetrení je vhodné vynechať kozmetické ošetrenia typu masáže a pod.

Kontraindikácie:

 • tehotenstvo
 • akútne infekcie či ťažký ekzém na tvári alebo krku
 • porucha zrážanlivosti krvi
 • epilepsia
 • nereálne očakávania