Dermatologické vyšetrenie

Dermatologické vyšetrenie:

Navonok technicky nenáročný úkon - vyžadujúci však dermatologicky vzdelané oči, hromadu vedomostí a skúsenosti, adekvátny čas a priestor. Často je pre spresnenie choroby nutné využitie ďalších diagnostických metód. Z týchto dôvodov uvedené služby neposkytujeme pri pokladni v supermarkete dokonca ani na schodišti polikliniky i keď sme o to často krát žiadaní so slovami pani doktorka ja Vás dlho nezdržím len sa mi ta to pozrite

Ako sa pripraviť na vyšetrenie:
Nech sa miesto vašich problému nachádza kdekoľvek pri komplexnom dermatologickom vyšetrení musíte počítať s tým, že bude nutné prezrieť aj iné časti tela, s ktorými ste možno nerátali. Aby sme predišli nepríjemnej situácii, ktorá Vás i vyšetrujúceho privedie do rozpakov, je nutné na to myslieť už pri hygiene a výbere vášho oblečenia pred návštevou lekára. Ak má byť vyšetrená tvár alebo nechty je nutné tieto miesta neprekryť makeupom a lakom na nechty. Pokiaľ sa liečite u iného odborného lekára, pomôže nám ak prinesiete lekársku správu alebo budete vedieť názov choroby a názvy užívaných liekov a mastí, ak ich je viac napíšte si zoznam. Ak ste už z danou chorobou boli liečení iným dermatológom, je dobré vedieť aké vyšetrenia a aké lieky vám boli ordinované, ušetríte si tým absolvovanie duplicitných vyšetrení a užívanie rovnakých liekov.

Vlasová diagnostika a liečba
TrichoLAB™ TrichoTest™

Komplexná diagnostika a liečba vlasov a vlasovej pokožky

Dedičnosť, Hormonálne zmeny, zvýšená hladina testosterónu, problémy s krvným obehom, stres, zápaly nedostatok vitamínov.... Toto všetko sú možné príčiny zvýšeného vypadávania vlasov.

Problémy spojené so stratou vlasov sú spojené s obtiažnou diagnostikou pre multifaktoriálne príčiny a súvislosti s mnohými ochoreniami. Základom úspešnej liečby je správna diagnostika, kde sa nezaobídeme bez dôkladnej anamnézy, krvných testov, trichoskopického vyšetrenia a genetického vyšetrenia.

Liečba obvykle obtiažna, vyžaduje dlhšie obdobie, spoluprácu pacienta a môže byť finančne náročná.

Ako postupujeme?

Pri prvej návšteve vykonáme potrebné laboratórne vyšetrenia, vstupnú anamnézu vo forme štandardizovaného dotazníka, videodermoskopické trichoskopické vyšetrenie – prostredníctvom TrichoLAB™, objednanie na konzultáciu s lekárom, počas ktorej budú vyhodnotené všetky vykonané vyšetrenia a navrhnutý liečebný plán.

TrichoLAB™

je vlasové laboratórium predstavujúce svetového lídra v oblasti analýzy vlasov a pokožky hlavy pomocou trichoskopie.

Pomocou zobrazovacej technológie FotoFinder posúva diagnostika, hodnotenie a konzultácie porúch vlasov a pokožky hlavy na úplne novú úroveň z hľadiska presnosti a pohodlia.

TrichoLAB™ využíva bezbolestnú neinvazívnu metódu digitálnej trichoskopie (mikroskopické hodnotenie vlasov a vlasovej pokožky), založenej na videodermoskopii, ktorá nahrádza zdĺhavé manuálne meranie, vytvorením série videodermoskopických snímkov pokožky hlavy. Zároveň využíva výhody automatickej počítačovej analýzy obrazu a služby druhého názoru od odborníkov z oblasti diagnostiky ochorení vlasov.

Výsledkom tejto analýzy je sofistikovaná trichoskopická správa s kľúčovými parametrami, ktoré sú základom profesionálnej vlasovej konzultácie.

TrichoLAB™ ponúka neinvazívne, spoľahlivé a rýchle riešenie!

TrichoTest™ - personalizovaná liečba vypadávania vlasov

Je genetické vyšetrenie, ktoré spája znalosti o DNA, individuálnu pripravu liečivých prípravkov a liečbu vypadávania vlasov.

Ľudský genóm obsahuje približne 20-25000 génov z toho 13 génov priamo súvisí s vypadávaním vlasov.

Umožňuje výber najúčinnejšej liečivej látky a jej vhodné dávkovanie pre liečbu alopécie.

Šetrí čas a náklady, ktoré by pacient investoval do neúspešnej liečby.

Výrazne zvyšuje účinnosť liečby voľbou vhodnej účinnej látky na mieru každému pacientovi.

Test je bezbolestný, spoľahlivý a stačí ho vykonať raz za život!

 

Venerologické vyšetrenie

Venerologické vyšetrenie:

Nájsť si partnera, či partnerku na jednu noc nemusí byť v dnes v dobe internetu a rôznych zoznamiek až taký problém. Ten môže nastať až keď si položíme otázku, či sme sa nemohli nakaziť nejakou pohlavne prenosnou chorobou. Nemusí ísť len o HIV, sexuálne prenosných infekcii je oveľa viac. Spozornieť treba v prípade, že u seba spozorujete niektorý z nasledujúcich príznakov: pálenie a/alebo výtok z močovej trubice, u ženy netypický výtok z rodidiel, vyrážky a výrastky na genitále, zväčšenie lymfatických uzlín v trieslach.
Vtedy rozhodne neváhajte a navštívte dermatovenerologickú ambulanciu, kde Vám vykonajú všetky potrebné vyšetrenia a v prípade zistenia, niektorého z ochorení aj zabezpečia liečbu.

Kryoterapia

Kryoterapia:

Aplikácia tekutého dusíka na presne určené miesta kože, kde spôsobí zmrazenie a následné zničenie cieľových buniek. Najčastejšie sa takto odstraňujú bradavice a iné nezhubné kožné výrastky. Využíva sa aj pri liečbe niektorých kožných ochorení napr. alopecie (vypadávania vlasov). Na aplikáciu tekutého dusíka využívame moderný prístroj - kryosprej, ktorý je schopný veľmi presnej aplikácie.

Probatórna excízia z chorobného ložiska

Probatórna excízia z chorobného ložiska:

Drobný zákrok určitých prípadoch nutný k presnému určeniu diagnózy, pri ktorom je odobratý malý kúsok kože z postihnutého miesta a odoslaný na histologické vyšetrenie.

Epikutánne testovanie

Epikutánne testovanie:

Diagnostická metóda, napomáhajúca pri určení príčiny recidivujúcich ekzémov na koži. Na testovanie používame TRUE Test™, ktorý sa skladá z dvoch kusov chirurgickej náplasti obsahujúcej 24 alergénov štandardnej európskej sady u ktorých je dokázané, že spôsobujú kontaktnú dermatitídu. Náplasť sa lepí na chrbát na dobu 48 hodín, následne sa testy odčítajú po 48 a 96 hodinách.